Zajęcia edukacyjne dla szkół podstawowych

Zajęcia dla uczniów Szkół Podstawowych to przede wszystkim AKTYWNOŚĆ i ZABAWA. Grupa dzielona jest na mniejsze grupki, które po zakończeniu danego bloku tematycznego wymieniają się tak, by każda grupa brała udział w każdym bloku tematycznym:

Zajęcia sportowe
pod okiem trenera: m.in. zawody w przeciąganiu liny, strzelanie z łuku, wyścigi sztafetowe, zabawy z piankami, rzucanie do celu itp.

Zajęcia z robienia domków
dla owadów
dzieci otrzymują szkielet domku
dla owadów oraz narzędzia,
muszą samodzielnie wypełnić domek naturalnymi elementami, tak by mogły w nim zamieszkać owady.

Zajęcia w pasiece
krótkie wprowadzenie teoretyczne
w domku pszczelarskim, degustacja miodu, pyłku pszczelego, ubranie dzieci w odzież ochronną i wejście z pszczelarzem do pasieki, podziwianie ula w środku, szukanie królowej i trutniów.

Zajęcia w terenie
quest leśny: dzieci z trenerem ruszają ścieżką leśną zlokalizowaną w pasiece, po drodze mijają tablice przyrodnicze, gdzie znajdują się ciekawostki ekologiczne i przyrodnicze, samodzielnie zapoznają się z informacjami, a następnie rozwiązują zagadki na karcie questu. Muszą trzymać się instrukcji, która pokazuje im gdzie mają iść. Rozwiązanie wszystkich zagadek tworzy hasło, gdzie szukać skarbu (zagadki dostosowane
do wieku dzieci).

Liczba uczestników zajęć: min. 15
Czas trwania: ok. 4 godziny
W ramach oferty uczestnikom zapewniamy: poczęstunek, trenerów, pomoce dydaktyczne do zajęć.

Koszt warsztatów zależy od potrzeb danej grupy. Przykładowy koszt warsztatów dla grupy 20-osobowej obejmującej warsztaty w pasiece, quest w lesie/budowa domków dla owadów, zajęcia sportowe, (napoje, kiełbaska z grilla /ogniska, pieczywo) wynosi 55 zł/osoba.

Istnieje możliwość realizacji indywidualnego programu edukacyjnego dopasowanego do potrzeb grupy.

Na terenie obiektu mogą być realizowane zajęcia o tematyce:

– przyrodniczej, w tym zajęcia dotyczące budowy lasu, zwierząt
oraz owadów i innych mieszkańców lasu,
– ekologicznej,
– zdrowego żywienia

Witamy w Leśnym Zakątku!

W odległości kilku kilometrów od Nowego Sącza w miejscowości Piątkowa miłośnicy przyrody, spokoju, pięknych widoków, ale też przygody znajdą coś dla siebie.