Gospodarstwo Agroturystyczne Pszczeli Raj

Zapraszamy Państwa do gospodarstwa agroturystycznego w miejscowości Piątkowa (gmina Chełmiec), nieopodal Nowego Sącza

To miejsce dla miłośników spokojnego wypoczynku na łonie natury, w otoczeniu lasów, łąk i pól. Gospodarstwo położone jest na ogrodzonej 80-arowej działce. W pobliżu domu na polanie znajduje się pasieka. Gospodarstwo znajduje się w Beskidzie Sądeckim i otoczone jest  lasem, co daje możliwość korzystania z dobrodziejstw podgórskiego klimatu.

Prowadzimy agroturystykę dla seniorów. Do dyspozycji gości jest 4-osobowy domek drewniany wraz z łazienką (wc, prysznic) i kuchnią. Na terenie gospodarstwa można bezpiecznie zaparkować samochód.

Oferujemy całodzienne wyżywienie oparte w większości na produktach z własnego gospodarstwa (m.in. miód, owoce) oraz z gospodarstw rolnych sąsiadów. Chętni mogą uczestniczyć w pracach gospodarskich i w pasiece.

W pobliżu znajdują się: sklep, przystanek autobusowy, kościół (ok.1,5 km), trasy rowerowe, kort tenisowy (ok. 10 km, Nowy Sącz), stadnina koni (ok. 5 km, Piątkowa), Park Wodny (ok. 10 km, Nowy Sącz).

Przepiękne widoki i niesamowity klimat gwarantują prawdziwy wypoczynek bez względu na pogodę, a dla amatorów wędkowania – zarybiony staw (sukcesy wędkarskie gwarantowane nawet dla początkujących wędkarzy). Jeziora, których w pobliżu jest kilka, doskonale nadają się do uprawiania sportów wodnych oraz wędkowania (dla tych, którzy nie lubią zbyt łatwych zdobyczy). Do dyspozycji gości jest też las i sporo grzybów.

Na terenie Gospodarstwa znajduje się plac zabaw dla dzieci, staw wodny z rybami oraz wodospadem, miejsce na grill i ognisko.

Obiekt jest idealną bazą wypadową w Pieniny, Gorce, Beskid Sądecki i Beskid Wyspowy.

Szczawnica – 30 km
Niedzica – 40 km
Czorsztyn – 35 km
Szczawa – 17 km
Piwniczna – 30 km
Krynica Górska – 50 km

Oferta i okolica

Do dyspozycji Państwa mamy:

– domek całoroczny drewniany w pełni wyposażony z łazienką, aneksem kuchennym oraz:
– altanę z grillem
– miejsce na ognisko
– stały dostęp do bezprzewodowego Internetu
– parking

Oferujemy noclegi z wyżywieniem.

Przyjmujemy gości indywidualnych, organizujemy imprezy okolicznościowe i świąteczne oraz spotkania integracyjne i szkolenia.

Dodatkowo, w pasiece  znajdującej się w obrębie Gospodarstwa można zaglądać do uli i poobserwować  życie pszczół. Organizujemy pszczelarskie warsztaty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz okazjonalne biesiady czy imprezy okolicznościowe.

Organizowane są tu także zabawy dziecięce w Pszczelej Wiosce.

Wieś Piątkowa, w której położone jest nasze gospodarstwo,  to przede wszystkim gwarancja ciszy, spokoju i pięknych widoków. Dzięki licznym ścieżkom spacerowym, malowniczemu nieczynnemu kamieniołomowi oraz małej przystani wodnej ze sprzętem pływającym, Piątkowa jest wspaniałym miejscem dla tych, którzy szukają wytchnienia, zaś dla miłośników górskich wypraw to idealna baza wypadowa w Tatry.

Wieś leży w zachodniej części Beskidu Niskiego przy drodze krajowej 28.  Piątkowa powstała w wyniku osadnictwa mieszczan sądeckich w tym samym czasie co Paszyn i na podstawie tych samych przywilejów. Wieś słynie z organizowania corocznych festynów, a w ramach Zimowych Dni Sportu przy Zespole Szkół i Ludowym Uczniowskim Klubie Sportowym “Piątka” odbywają się wojewódzkie zawody w biegach narciarskich.  We wsi działa znany w kraju i za granicą dziecięcy zespół Pieśni i Tańca “Piątkowioki” prezentujący folklor Lachów Sądeckich. Zespół koncertuje w wielu miastach kraju, jest laureatem licznych festiwali i przeglądów, znany jest również we Włoszech i Francji. Przy zespole prowadzona jest Szkółka Muzykowania Ludowego. Uczestniczy w niej ponad setka dzieci i młodzieży. “Piątkowioki” szczycą się pokaźną kolekcją własnych nagrań.  Ponadto działa tutaj Grupa Twórców Ludowych “Sami swoi” zrzeszona przy Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu, specjalizująca się w malarstwie na szkle, hafcie, rzemiośle oraz metaloplastyce.

Zabytki wsi stanowią głównie stare przydrożne krzyże i kapliczki będące pomnikami sakralnej kultury, są one zarazem świadkami i pamiątką dziejów.

Przez wieś przebiega zielony szlak turystyczny prowadzący przez miejscowości Librantowa – Chruślice – Piątkowa, o długości 6,2 km, czas przejścia tam 1 3/4h, z powrotem 1 1/4h oraz szlak Piątkowa – Kunów – Kamionka Wielka o długości 8,5 km, czas przejścia tam 2 1/2h, z powrotem 2 1/2h.

W najbliższej okolicy:

Miasteczko Galicyjskie w Nowym Sączu (5 km)

Dla aktywnych: hala sportowa, basen kryty, ścianka wspinaczkowa, korty tenisowe, lodowisko, grota solna (10 km)

Klub sportów siłowych Flex, miasteczko rowerowe dla dzieci (10 km)

szlaki piesze i rowerowe

stadnina koni (5 km)

kryta pływalnia w Nowym Sączu  (10 km)

wyciągi narciarskie (Krynica-Zdrój, Muszyna – Wierchomla, Rytro, Tylicz, Piwniczna-Zdrój, Kosarzyska, Kamianna, Cieniawa, Powroźnik, Ptaszkowa)

parki linowe (Rytro, Krynica-Zdrój, Stary Sącz, Gródek nad Dunajcem)

zbiornik wodny – Jezioro Rożnowskie

wieże widokowe (Piwniczna-Zdrój – Eliaszówka; Stary Sącz – Wola Krogulecka; Ptaszkowa – Jaworze; Muszyna – Ogród Sensoryczny; Krynica-Zdrój – Ścieżka w koronach drzew – Słotwiny)

Popradzki Park Krajobrazowy (Rezerwat cisów w Mogilnie (gm. Korzenna),

Rezerwat Barnowiec (gm. Łabowa), Rezerwat Łabowiec (gm. Łabowa), Rezerwat Uhryń (gm. Łabowa), Rezerwat Żebracze (gm. Muszyna), Rezerwat Las Lipowy Obrożyska (gm. Muszyna), Rezerwat Hajnik (gm. Muszyna), Rezerwat Baniska (gm. Rytro), Rezerwat Lembarczek (gm. Piwniczna-Zdrój), Rezerwat Wierchomla (gm. Piwniczna-Zdrój)

Polecamy:

1. Jednodniowe zorganizowane wycieczki po okolicy

2. Marsz Nordic Walking (na miejscu są kije)

3. Spacery dla wędrowców

4. Trasy dla rowerzystów

5. Zabawy w lesie

6. Pracę w pasiece

7. Apiterapię

8. Warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży, w tym:

– propozycja edukacji dostosowana zostanie dla dzieci w wieku szkolnym
– warsztaty twórczości ludowej pod fachową opieką i kierunkiem twórców ludowych (czas trwania ok. 3 godz.)
– poznanie tradycji folkloru instrumentów i strojów Lachów Sądeckich
– Przygoda z sądecką przyrodą: zajęcia przyrodniczo-ekologiczne
na terenie lasu (ok. 2 godz.)
– można poznać smak kuchni regionalnej i zakupić pamiątki
– gry i zabawy na świeżym powietrzu
– ognisko i pieczenie kiełbasek

9. Warsztaty twórczości ludowej
– koronkarstwo
– malarstwo na szkle
– lepienie z gliny
– rzeźba
– tradycja i kultura Lachów Sądeckich
– wyrób świec woskowych

Organizujemy:
– imieniny
– urodziny
– małe przyjęcia przy muzyce regionalnej
– imprezy pracownicze
– imprezy okolicznościowe
– sesje zdjęciowe w plenerze
– warsztaty

Witamy w Leśnym Zakątku!

W odległości kilku kilometrów od Nowego Sącza w miejscowości Piątkowa miłośnicy przyrody, spokoju, pięknych widoków, ale też przygody znajdą coś dla siebie.